Terrasside ehitus

Helista +372 5361 5567 Rain Kuusik, töömees ja lepi kokku enda terassi ehitus.

korstna.ee teeb lihtsamaid ja keerulisemaid terasse - muuhulgas kalasaba terrasse termopuidust.

Tööprotsessi kirjeldus

Iga terass on unikaalne. Oluline on, millisele pinnale terass ehitatakse ja milline peab lõpptulemus välja nägema.

Kalasaba mustriga terassi ehitus võtab kauem aega, sest laudu peab rohkem lõikama ja tugikonstrutsiooni ehitus kandmaks ja jaotamaks raskust on keerulisem.

Kui aluspind on SBS (rullbituumen), siis on oluline eelnevalt sellele uus kiht peale panna - SBS katuse eluiga on 10-15 aastat, kui seda pole päikese ja ilmastiku eest kaitstnud. Seda teenust võite tellida lamekatusepaigaldus.ee. Terassi puit kaitseb edaspidi SBSi päikesevalguse eest ja korrektse hoolduse korral võib 20-30 aastat teie SBS katus edaspidi kesta, sest on kaitstud UV valguse eest.

Raske on üheselt ruutmeetri hinda öelda, aga orienteeruvalt on ühe ruutmeetri kalasaba terassi tööhind 60 eurot (see sisaldab tugikonstruktsiooni ehitust, materjalide lõikamist, paigaldust, loodimist, töötlust). Lisaks peab juurde arvestama umbes samas suurusjärgus materjalidele, kui soovitakse termopuitu kasutada.

Orienteeruvalt võib arvestada 30m2 kalasaba terrassi puhul:

  • 1 kuni 2 päeva konstruktsiooni ehitamiseks (lõikamine, paigaldamine, loodimine, õliga kaitsmine)
  • 3 kuni 5 päeva laudise lõikamiseks ja paigaldamiseks (peidetud kruvidega külje pealt)
  • Kui te ei soovi kalasaba mustrit, siis laudise paigaldus võtab 2-3 päeva. Kui te ei soovi peidetud kruvisi, siis jällegi võtab töö vähem aega.

Rain töötab põhiliselt Harjumaal (kodu Tallinnas) ja Lõuna-Eestis (vanemate kodu), aga kui soovid teda tellida ja parasjagu käed on tühjad, siis kaugemale tulek on ka positiivne väljakutse.